Szybkie danie na śniadanie ;-)

danie

Czasem wstajemy rano, powiedzmy że jest to piękny niedzielny ranek godzina np 10 i delikatnie mówią jesteśmy zaspani i głodni. Polecę wam dziś przepis na coś bardzo, ale to bardzo prostego z czym poradzą sobie Wasze zaspane rączki i oczka. Przy czym wykonuje się to bardzo szybko góra 10 min wiec nie zdążycie nawet zgłodnieć.

danie 7Do przepisu potrzebujemy :

1. kostkę sera białego 250 g
2. Mango najlepiej dojrzałe i mięciutkie 😉
3. Dwie nektarynki tak jak mango dojrzałe i mięciutkie
4. Arbuz
i to wszystko 😉

Przepis:

Obieramy dokładnie mango ze skórki ( jest niejadalna)
danie 2

Kroimy je na małe kawałki u wrzucamy do miski

danie 3_1

Następnie kroimy nektarynki i wydłubujemy pestkę ( też niejadalna ;-))
danie 4

To samo robimy z Arbuzem pestkami się nie przejmujemy wbrew niektórym opiniom są w pełni jadalne nie-trujące nisko kaloryczne itd.
danie 5

Wrzucamy wszystko do miski i na koniec dodajemy ser

danie 6

teraz to wszystko mieszamy starając się rozgnieść mango , arbuza i nektarynki tak by pościły soki i wymieszały się z serem i to praktycznie wszystko popatrzcie na zegarek jeszcze zdążycie zaparzyć poranna kawę 😉

I tak oto w 10 minut mamy nasze poranne danie na śniadanie

danie 7

Dobrze jest by produkty były z lodówki zwłaszcza gdy poranek jest gorący a my zaspani i potrzebujemy czegoś odżywczego i pobudzającego. Owoce dostarcza nam sporo witamin i mikroelementów na nadchodzący dzień. Mango jest najsłodszym elementem całego zestawu i to ono nadaje główny smak jest też bardzo zdrowym owocem obniża poziom cholesterolu , cukru itd a przede wszystkim jest uważane za najsmaczniejszy owoc na świecie ;-). Arbuz jest słodki choć mniej niż mango i zawiera sporo mikroelementów a nektarynki witaminki i trochę słodyczy choć uwaga czasem bywają kwaśnawe ale tylko troszeczkę.  Co do samego sera jest doskonałym źródłem białka znacznie lepszym niż polecane mleko. nie wierzcie reklamom np tej w której Boguś Linda mówi pij mleko będziesz wielki. Boguś ma niewiele ponad 160 wiec pijąc mleko za wielki nie urósł tym bardziej iż reklamowane mleko z kartonika ma niewiele wspólnego z prawdziwym mlekiem prosto od krowy. Najlepiej gdyby nasz serek był robiony właśnie z takiego naturalnego mleka ma wtedy całkiem inny smak i wartości odżywcze. A mleko cóż mleko jak wykazują niektóre badanie nie zawsze jest przez nas trawione i często zamiast pożytku przynosi szkody ale to już osobny temat. Generalnie polecam picie mleka przetworzonego jogurty kefiry Serwatka ;-).

Życzę smacznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *