Romantyczna herbatka we dwoje

herbatka3Co powiecie na romantyczną wieczorną herbatkę, która nie tylko dobrze smakuje ale i pięknie wygląda. Herbatka będąca jednocześnie  pięknym rozkwitającym na Waszych oczach kwiatem,  którym możecie obdarzyć  bliską Wam osobę.  To cudo to biała herbata kwitnąca zwana często Królową wszystkich herbat. Podczas zaparzania,  gdy wrzucisz  jej kulkę do gorącej wody (80o C), zaczyna powoli przekształcać się w kwiat. Czym jest tak naprawdę ?  Herbata  kwitnąca to ręcznie zwijane na kształt kulki liście herbaty zielonej lub białej oraz kwiaty, które po zaparzeniu ukazują piękny kwiat jaśminu, chryzantemy, amarantusa lub lilii. Dodatkowym atutem są liczne zdrowotne właściwości samej herbaty:

  1. posiada ona właściwości antyoksydacyjne ( przeciwutleniacze) czyli takie które wpływają na opóźnienie efektów starzenia,
  2. posiada działanie antymutagenne – przeciwdziała powstawaniu zmian nowotworowych w komórkach
  3. zawiera polifenole – związki które chronią Wasz organizm przed atakiem wolnych rodników ( substancje szkodliwe, powodujące zmiany w DNA komórki)
  4. wspomaga pracę układu pokarmowego ( zalecana przy zrzucaniu zbędnych kilogramów 😉 )
  5. reguluje poziom cukru we krwi

A na dodatek pięknie wygląda, pachnie i smakuje rewelacja czy można chcieć więcej?
Można obecnie kupić samą herbatę  w sklepach internetowych lub w dobrych herbaciarniach ( kurcze zabrzmiało jak w reklamie 😉  ) i podawać ją w jakimś zaaranżowanym zestawie byle by sam czajniczek był przeźroczysty. Dużo lepszym rozwiązaniem jest jednak zakup zestawu do parzenia herbaty kwitnącej, najprostszy będzie składał się z samego czajniczka oraz paru kulek herbaty, większe zapewne jeszcze z filiżanek , spodeczków , łyżeczek, pojemniczków na herbatę itd. Ja miałem przyjemność używać podstawowego zestawu czyli czajniczka i zestawu herbat prezentuje się on mniej więcej tak :

herbatka8

herbatka9Sam czajniczek w przybliżeniu. Posiada on charakterystyczny dzióbek zakończony „łezką” która zapobiega kapaniu.

 

Wybór firmy jak i samego czajniczka zależy już chyba tylko od gustu kupującego, ja akurat używałem takiego zestawu i mogę go polecić
( tak na serio nie traktujcie tego jak reklamę 😉 po prostu używam i polecam ).

herbatka11

Sama zaś kulka herbaty wygląda tak nie jest to już herbata z zestawu została dokupiona później te z zestawu już „zakwitły wcześniej” są na pozostałych zdjęciach.

 

Jest to herbata truskawkowa 😉 herbatka10

A tak wygląda biała herbata  po zaparzeniu czy nie jest ładna ?herbatka2

Dostępność smaków jak i samych kształtów herbat jest ogromna. Sama herbata wraz z odpowiednią oprawą potrafi stworzyć naprawdę miły romantyczny nastrój no a przecież My Faceci jesteśmy romantyczni no od czasu do czasu prawda?

herbatka6

Życzę miłego wieczoru 😉

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *